Anthony HopkinsI

Philip Anthony Hopkins

8,9
120 015 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Anthony Hopkins

Dla mnie Anthony Hopkins jest jednym z moich ulubionych aktorów. Najbardziej podobał mi się w filmie "Hannibal" oraz "Beowulf". Chętnie przeczytam jaki wam się film podobał.

weisz

Dla mnie bez wątpienia na wyżyny swych umiejętności wspiął się w The World's Fastest Indian jako Burt Monro.I oczywiście wybitna kreacja
w Tytus Andronikus.

stichus

Zgadzam się z Tobą pokazał swoje wspaniałe umiejętności w tym świetnym filmie...Bardzo mi się podobał...

weisz

Hopkins w wyżej wymienionych filmach to nic specjalnego. Jedynie w Prawdziwej Historii zagrał świetne

Człowiek Słoń i Milczenie Owiec- świetne role Hopkinsa

Waszes

Moja uwaga co do Milczenia Owiec: Hopkins nie stworzył na nowo dr Lectera ale skorzystał z tego co wymyślił Brian Cox w Manhunter. Nie twierdze, że umniejsza to jego dokonaniu(Oscar w całej pewności zasłużony), ale jakoś osobiście wole świetna kreację w Prawdziwej Historii, która Hopkins wymyślił sam i z resztą sam się wypowiadał, że jest to jedna z najlepszych jego ról w karierze.

stichus

Głupio by było gdyby Hopkins po, lub przed zdobyciem Złotej Palmy mówił inaczej:)

Cox był gorszym Haniballem ( choć i tak dobrym )

Pozdrawiam

Waszes

Też tak uważam. Manhunter ma specyficzny klimat na którego tle Cox wypadł ok.

Pozdrawiam

użytkownik usunięty
stichus

Człowiek słoń
Milczenie owiec
Beowulf
Okruchy dnia
Dracula
Hannibal
Czerwony smok

weisz

Dla mnie najlepszy był w Milczeniu Owiec i Okruchach Dnia.

weisz

Kapitalnie zagrał w "Instynkcie" i "Słabym punkcie". Oczywiście nie można pominąć klasyku, jakim bez wątpienia jest "Milczenie owiec". Wielki szacunek xD

fondzia

Słaby punkt oraz Milczenie owiec - w tych filmach zagrał genialnie.

weisz

Ja uwielbiam "Milczenie owiec" i całę resztę z tej serii;;; Świetny aktor

użytkownik usunięty
weisz

"Cienista dolina" Richarda Attenborough, specjalisty od wspaniałych filmów biograficznych z przesłaniem ("Gandhi"!). Dwie nominacje do Oscara oraz wygrana BAFTA m.in. przez Hopkinsa. W pełni zasłużona, bo tak wspaniale oddać głębię ludzkich uczuć i emocji to tylko aktor z takim warsztatem jak Hopkins potrafi.

Moim zdaniem tamta rola bije na głowę rolę Lectera. Psychopatę dużo łatwiej zagrać. Sam Hopkins zresztą podkreśla w wywiadach, że wcale nie jest dumny z "Milczenia owiec" i że do kolejnych części trzeba było go wołami zaciągać. Ale chyba chęć łatwego zarobku ogromnych pieniędzy zwyciężyła.

weisz

wg mnie świetnie zagrał w "Wichrach namiętności", zwłaszcza pod sam koniec ! Rewelacyjny aktor, mało takich teraz w Hollywood

weisz

Zdecydowanie jego rola życiowa, czyli Hannibal "Kanibal" Lecter. Dalej "Okruchy Dnia", "Dracula", "Słaby Punkt", "Tytus Andronikus", dobrze zagrał rolę w "O jeden most za daleko". Nie można również zapomnieć, że doskonale poradził sobie z rolą Ryszarda Lwie Serce w filmie "Lew w zimie" - jak na debiut filmowy :)
A co myślicie na temat ról nieprzemyślanych, do których najlepiej by było, jakby się nie przymierzał ? Jakie są Wasze typy ? :>

Karioka_4

Dużo jest dobrych filmów z Hopkins'em, ale moim ulubionym filmem z jego udziałem jest "Milczenie Owiec".

weisz

W "Hannibal"i "Milczenie Owiec"był świetny

weisz

1.Milczenie owiec
2.Hannibal
3.Czerwony smok
4.Joe black
i jeszcze jeden, ale nie pamiętam tytułu

weisz

Bardzo lubię Anthonego Hopkinsa, jest wybitnym aktorem. Moje ulubione filmy z nim to: "Milczenie owiec", "Okruchy dnia" I "Bram Stoker's Dracula"

alice69

A ja uwielbiam go w filmie ,,Prawdziwa Historia" no i oczywiście w ,,Milczeniu owiec" również.

weisz

Na pewno Milczenie owiec, ale to chyba tylko za role hanibala, bo ogolnie film dobry ale dzieki hopkinsowi.
A tak poza tym to jeszcze
1Okruchy dnia
2Czlowiek slon
3Maska Zorro - ten film to jeden z lepszych przygodowek ostatnich lat

michaela232

i jeszcze zapomnialam dodac Joe Black

weisz

Zgadzam sie co do Joe Black. A i jeszcze zaponialam dodac Czerwony smok.

weisz

Nikt tutaj nie wspomniał o jego występie w "Bunt na Bounty". Tam kolejny raz potwierdził swoją klasę.

koimas

Kapitan Bligh był świetnie zagrany. Anthony Hopkins wykazał się tam bardzo ekspresyjną grą aktorską w odróżnieniu od np. Hannibala gdzie jest dużo bardziej opanowany. Pomimo, że film jest rewelacyjny i grało tam 4 oscarowych aktorów to został niestety zapomniany

weisz

Nie ma filmów które z nim nie lubię ;) po prostu to mistrz aktorstwa i każdy film z jego udziałem jest genialny - a role van Helsinga, Lectera już daaawno wpisaly się w historię światowego kina :)

michlo

Okruchy dnia, Milczenie owiec, Hannibal, Czerwony Smok - w tych filmach po prostu zagrał genialne, klasa! W ogóle, wszystkie jego role są świetne!

bellatrixnet

No mnie podobało się zarówno Milczenie Owiec, jak i hannibal, ale Hannibal zdecydowanie bardziej (a dla większości jednak Milczenie owiec jest pierwsze)
Moim zdaniem Hannibal jest ciekwaszy pod kikoma względami i na pewno więcej w nim Hopkinsa, niż w MO.

bellatrixnet

Chodź i tak oba są świetne. Pamiętam tą panującą chyba wszędzie, po Milczeniu Owiec, przede wszystkim, Lectermanie ;)

bellatrixnet

Czy w ogóle istniało państwo, gdzie nie mówiło się Milczeniu owiec i Hannibalu? Chyba raczej nie.
Do jednej z osób powyżej - bo on jest wybitnym aktorem, chodź niektórzy uważają, ze Depp jest lepszy <szok>. Owszem, tom też dobry aktor i też szanuje jego role filmowe, ale jednak do Tony'ego my jeszcze baardzo daleko. Po prostu nie jest w stanie przebić jego talentu aktorskiego i wczucia w role filmowe.

weisz

"Milczenie Owiec" nic dodac nic ująć jego życiowa rola.

Krzych1

W większości filmów zagrał wybitnie, ale te najlepsze to według mnie: "Milczenie owiec", "Tytus Andronikus", "Cienista dolina", "Magic", "Okruchy dnia", "84 Charing Cross Road", "Nixon", "Bunkier", "Bunt na Bounty", "Amistad", "Prawdziwa historia", "Dowód", "Piętno". Trochę tego dużo, ale co poradzę na to, że w każdym filmie mnie zachwyca.

weisz

Dla mnie zwycięża pierwsza część całej serii o Hannibalu, czyli „Milczenie owiec”. Za rolę w tym filmie A. Hopkins otrzymał Oscara. Na temat tego filmu znalazłam bardzo fajny dokument:
www. youtube. com/watch?v=jyyxY_cHRO4
(link należy połączyć, ponieważ filmweb blokuje udostępnianie zewnętrznych linków)

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones