Anthony HopkinsI

Philip Anthony Hopkins

8,9
120 015 ocen gry aktorskiej
powrót do forum osoby Anthony Hopkins
Anaissa

Stevens "Okruchy dnia"

agur

hmm,...trudno powiedzieć

chyba wichry namiętności

linkin14

zdecydowanie wichry namietnosci

agur

Też myślę, że Stevens 'Okruchy dnia'. Niedawno oglądałem i naprawdę świetna rola. Jak i film.

Anaissa

Dla mnie Hannibal w Milczeniu owiec. Tak zagrać i zapaść w pamięć mając do dyspozycji tylko kilkanaście minut na cały film to mistrzostwo.

Anaissa

Milczenie owiec.

Anaissa

Okruchy Dnia a potem Milczenie Owiec

użytkownik usunięty
GeorgePatton

http://www.youtube.com/watch?v=_NQH7aFLux0

Po tym filmie wystawiłem 1/10 Hopkinsowi i jego "wielkiemu" Milczeniu. Zerżnięta rola.

ee tam

użytkownik usunięty
GeorgePatton

No i teraz ta zaniedbana rola Hitchcocka... no nie wiem, nie wiem.

Hopkins z ryja jest podobny do tego gościa co podesłałeś linka

użytkownik usunięty
GeorgePatton

No i to podobieństwo działa na jego niekorzyść. Attenborough miał na koncie wszystkie nagrody, kiedy Hopkins jeszcze robił w pieluchy. I to bynajmniej nie wynikało z różnicy wieku. No i stworzył postać od podstaw. Metoda Stanisławskiego się kłania.

Day lewis w Aż poleje sie krew też inspirował się chyba trochę postacią Johna Hustona z Chinatown

Co Ty za bzdury opowiadasz. Lord Richard Attenborough jest reżyserem filmowym i to reżyseria przyniosła mu lwią część nagród z bogatej kolekcji (głównie "Gandhi" z 83 roku). Po lekturze "Entirely Up to You, Darling" można się przekonać, że sam uważa się za reżysera, nie aktora i nie jest specjalnie dumny z roli w "Parku Jurajskim". Z to może być dumny ze współpracy z Hopkinsem z którym zrobili 5 filmów i planują kolejne.

Morderca z "Domu przy Rillington Place 10" był nekrofilem, małomównym i skrytym. Można się doszukiwać podobieństw pomiędzy Christim i Lecterem, głównie z uwagi na metode Stanisławskiego (i zaczesane do tyłu włosy,tak?), ale to nie musi być od razu plagiat.

użytkownik usunięty
Gommora

Proszę o niewtrącanie się.

To nawet nie jest Twój temat. Ale skoro prosisz, w porząsiu.

użytkownik usunięty
Gommora

Dziękuję. Dodam, że nie przeczę, że masz rację.

Gommora

"ale to nie musi być od razu plagiat."

ano.
Są duże podobienstwa, ale i duże róznice. Postać stworzona przez Hopkinsa jest odrazająca ale i fascynująca, postać wykreowana przez Attenborough tylko odrażająca.
Myslę że dlatego, że Hopkins zniuansował potwora ( zrobiono to dość ostrożenie, by jednak studium psychologiczne nad potworami nie zdominowało filmu akcji , ale w scenach które nie weszły do filmu jeszcze wyrazniej to widać, to zniuansowanie), w przeciwienstwie do Attenborough, którego bestia jest pozbawioną autorefleksji bestią aż do konca.

Wiecie, aktorzy zawsze będą inspirowali się rolami poprzedników, ale zawsze dodają coś od siebie (przynajmniej ci najlepsi). Hopkins jako Hannibal już stał się legendą i to chyba o czymś świadczy. Oglądając z nim różne wywiady nie mogłam się nadziwić jak przeobraził się w takiego psychopatę... A no tak! W końcu jest FENOMENALNYM aktorem :DDDD

basia95balicka

A najlepsza rola... "Wichry namiętności" i "Milczenie owiec" :D

użytkownik usunięty
basia95balicka

"Hopkins jako Hannibal już stał się legendą i to chyba o czymś świadczy."

O ignorancji motłochu.

TAK BARDZO.

użytkownik usunięty
Anaissa

W ''Picasso-twórca i niszczyciel ''.

Anaissa

"Wichry namiętności" i "Milczenie owiec"

Anaissa

Rola w Milczeniu owiec.

Anaissa

Stevens w "Okruchach dnia"

Anaissa

Okruchy dnia, Nixon

użytkownik usunięty
Anaissa

a ja oczywiście Milczenie Owiec <3 ;)

Anaissa

Ja postawiłbym na:
http://www.filmweb.pl/Prawdziwa.Historia

Anaissa

http://theplaylist.net/remember-late-jonathan-demme-great-video-essay-use-close- 20170426/

Anaissa

Trudno wybrać, bo wiele świetnych zagrał!

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones